Wtorek, 19.03.2019
Imieniny: Aleksandryny, Józefa i Nicety

Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole.

W dniach 9-13.04.2018 r. w naszej szkole odbył się tydzień związany ze Światowym Dniem Zdrowia. Uczestnikami imprezy byli uczniowie klas I-III i IV-VII.
15.04.2018

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w promowanie aktywnego stylu życia. W dniach od  9 do 13 kwietnia realizowaliśmy projekt pn. Tydzień Zdrowia. Każda klasa wykonywała określone zadania. Klasy młodsze przygotowały plakaty, wiersz i piosenkę o tematyce zdrowotnej. Klasy starsze realizowały zadania w ramach przedmiotów edukacyjnych. Na lekcjach przyrody i biologii przypomniano o zasadach prawidłowego odżywiania się. Na chemii uczniowie dowiedzieli się o szkodliwości substancji konserwujących żywność. Na matematyce nauczyli się obliczać wskaźnik BMI i interpretować dane. Na języku polskim redagowali wiersze o zdrowiu. Na muzyce przygotowali piosenkę o zdrowym trybie życia. Na plastyce zaprezentowali prace na temat postaw sprzyjających  zdrowiu. Na zajęciach wychowania fizycznego poznali różnorodne formy aktywnego spędzania czasu wolnego. Na języku angielskim nauczyli się słownictwa opisującego Talerz Zdrowia.  Zadaniem dla wszystkich klas było przygotowanie zdrowego deseru. Wszyscy uczniowie wywiązali się z przydzielonych im zadań. Było to możliwe dzięki wsparciu i zaangażowaniu wychowawców klas i nauczycieli przedmiotów.

W piątek 13 kwietnia dokonaliśmy podsumowania projektu. Klasy zaprezentowały wykonane zadania. Uczniowie klasy VII dodatkowo przedstawili prezentację multimedialną na temat skutków niewłaściwego odżywiania się. Koordynator  Dorota Rynduch podziękowała uczestnikom  za realizację projektu.